Zateplení stropu

Zateplení stropu foukanou izolací je skvělým způsobem, jak vyřešit problém s únikem tepla v zimě a přehřívám místností pod střechou v létě. Tím, že zvolíte dobré izolační materiály, předejdete ztrátám tepla pohybujícím se až kolem 35 %.

Existuje několik typů stropních konstrukcí, které lze foukanou vatou zateplit.

Zateplení trámového stropu

Nejčastěji se na zakázkách setkáváme s trámovým stropem. Ten se izoluje tak, že se mezi trámy nafouká minerální izolace na volno. Dle potřeby využívání půdního prostoru se pak provede záklop celého prostoru (pro možnost skladování), nebo se pouze položí lávka pro zajištění přístupu k potřebným místům půdy.

Zateplení příhradových vazníků

Pro dřevostavby a bungalovy zpravidla platí, že je střecha řešena právě příhradovými vazníky. Přímo pod nimi je konstrukce sádrokartonových podhledů a tyto prostory tak většinou nejsou pochozí. Foukaná vata se pak volně nafouká do celého prostoru do v projektu definované vrstvy. Výhoda takové izolace příhradových vazníků je, že nikde nemůže dojít ke vzniku tepelných mostů. Prostor je dokonale vyplněn minerální vatou a úspory na vytápění jsou nejvyšší.

Zateplení pultové střechy

S pultovými střechami se setkáme většinou u obecních objektů, v bytových domech a u administrativních budov. Vzhledem k menší výšce prostor je třeba na začátku zakázky rozvrhnout přístupy během foukání a zajistit servisní otvory, kterými technik povede položení izolace a vizuálně zkontroluje kvalitu provedení zateplení. Na obrázku vidíte novostavbu domu, který se po zateplení pultové střechy dostal do standardu pasiv.

Další výhody zateplení stropu foukanou vatou

Foukaná vata má mnoho dalších výborných vlastností. Slouží jako:

  • Tepelná a zvuková izolace,
  • má dlouhodobou životnost,
  • je ekologická,
  • je odolná proti škůdcům, plísním a houbám,
  • je nehořlavá, takže má protipožární vlastnosti.

Existuje několik způsobů zateplení střechy foukanou vatou. Náš technik po prohlédnutí místa navrhne tu nejlepší možnou.

Samotná aplikace foukané vaty je velmi rychlá a nevzniká při ní téměř žádný nepořádek. Má nejen tepelné izolační vlastnosti, ale také zvukové. Další velkou výhodou je, že při zateplení stropu nevznikají tepelné mosty, které jsou u jiných metod zateplení běžné. V důsledku tepelného mostu dochází k únikům tepla, ale také ke kondenzaci par, které vedou ke vzniku plísní.

Zateplujeme stropy a konstrukce

Níže najdete výčet konstrukcí a typů střech, které lze foukanou minerální izolací zateplit. V principu však lze zateplit jakoukoli konstrukci, na které může foukaná izolace volně ležet (a díky své nízké hmotnosti nezatíží konstrukci), nebo musí existovat dutiny či jiné uzavřené prostory, do kterých ji lze „napěchovat“. To se týká zpravidla střešních šikmin, dutých stěn dřevostaveb apod.

  • trámové stropy
  • pultové střechy
  • sedlové střechy
  • šikmé střechy

Pokud máte jakékoliv dotazy nebo máte zájem o zateplení střechy, neváhejte a kontaktuje nás.

Probíhá zpracování

Formulář pro nezávaznou poptávku

Kontaktní údaje:

Místo montáže:

Podrobnosti k montáži:

Nevíte si rady, jak vybrat více obrázků?

Výběr více obrázků provedete podržením klávesy CTRL a klepnutím na vybrané obrázky levým tlačítkem myši.

+

Kliknutím na tlačítko "Odeslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů podle vyhlášky GDPR.