Zateplení bungalovu

Při zateplování bungalovu se nejprve musíte rozhodnout, zda chcete zateplit střechu nebo půdu. Zateplením střechy vznikne izolovaný půdní prostor, ale logicky dojde k větším únikům tepla z obytných prostor – teplo vystoupá až „pod střechu“.

Řešení zateplení střechy se doporučuje, pokud potřebujete půdní prostor využít k vestavbě malého podkroví (u bungalovů toto není typické), ale přesto je lepší alespoň menší vrstvou izolace oddělit půdní prostor od obytného.

Námi doporučovaný postup je zateplení stropu, tedy podlahy půdy. Izolace se volně nafouká do požadované výšky (vždy přidáváme 10-15%). Následně je možné provést záklop, pokud je žádoucí mít půdu pochozí například ke skladovacím účelům.

U klasických trámových stropů se provádí záklop položením OSB desek na trámy. U betonových stropů zvažujeme instalaci dřevěného roštu (dřevěné sloupky složené do mřížky, pobité latěmi nebo prkny), na který se následně OSB desky pokládají.

Sloupky, které podpírají OSB desky jsou rozmístěné v dostatečné hustotě, aby bylo možné půdu plnohodnotně využívat ke skladovacím účelům.

Nejtypičtějším řešením je položení pochozí lávky, kdy se přes spodní část vazníků položí několik pásů z OSB desek, nebo prkna.

Toto řešení se využívá, když je potřeba vyřešit přístup k různým konstrukčním prvkům ve střeše. Například ke komínu nebo střešním oknům.

Proč zateplit bungalov foukanou vatou?

Zateplení bungalovu foukanou vatou je rychlé a bez zbytečného nepořádku. Díky tomu, že je vata nafoukána přímo na místo určení, nevznikají prořezy a odpady. Díky aplikaci pomocí hadice není náročná na stavební připravenost a většinou si poradíme s vytvořením malého servisního otvoru tak, aby mohl náš technik nahlédnout a pohledem zkontrolovat zateplovaný prostor.

Zateplením bungalovu foukanou minerální vatou můžete ušetřit až 35 % nákladů na vytápění a klimatizaci.

Výhody foukané vaty

Nesléhavost foukané vaty

Foukaná minerální vata, kterou používáme pro izolaci bungalovů je nesléhavá. V testech se pohybuje v jednotkách procent za celou dobu životnosti (na rozdíl například od celulózy). Politika naší firmy je taková, že foukáme ty nejkvalitnější minerální vaty, které na trhu jsou a navíc přidáváme 10-15 % nad požadovanou vrstvu. Tím, už tak minimální, dlouhodobý efekt sléhání zcela eliminujeme.

Minerální vata a nehořlavost

Dle laboratorních testů mají veškeré minerální vaty třídy reakce na oheň A1. Tedy Nehořlavé, nevykazují celkové vzplanutí. Minerální vata se vyrábí hlavně s čediče, který je jako minerál nehořlavý (při výrobě dochází k jeho tavbě).

Eliminace a snižování hluku

Díky své struktuře má minerální vata výbornou schopnost pohlcovat zvuk. Lze ji tedy využít při vyplnění sádrokartonových příček pro snížení přenášení hluku z místnosti do místnosti. Při použití minerální vaty pro izolaci stropu se významně snižuje hlučnost, když na půdě například někdo chodí.

Odolnost proti škůdcům

Minerální vata neabsorbuje vlhkost, ani nenabízí jakékoli živiny prospěšné pro různé škůdce. Nehrozí tedy, že by se v ní množili brouci, houby nebo jiné mikroorganizmy.

Zateplení bungalovu foukanou vatou

Práce jsou hotové během několika hodin – dle náročnosti. Budovu lze používat i během probíhajícího zateplení.

Po aplikaci foukané vaty výsledek práce měříme termokamerou. Jsme schopni rychle odhalit a napravit nedostatky nejen naší práce, ale také konstrukční nedostatky bungalovu či jiné budovy.

Zateplujeme dutiny i volné plochy. Pomůžeme Vám s vyřízením mikroopatření ke kotlíkové dotaci.

Pokud máte zájem o zateplení domu, bytu, bungalovu nebo jiného objektu, neváhejte a nezávazně nás kontaktujte.

Probíhá zpracování

Formulář pro nezávaznou poptávku

Kontaktní údaje:

Místo montáže:

Podrobnosti k montáži:

Nevíte si rady, jak vybrat více obrázků?

Výběr více obrázků provedete podržením klávesy CTRL a klepnutím na vybrané obrázky levým tlačítkem myši.

+

Kliknutím na tlačítko "Odeslat" souhlasím se zpracováním osobních údajů podle vyhlášky GDPR.